Ciekawy wypoczynek we Wrocławiu

Wrocław jest miejscem o bardzo starej i bogatej historii. W ciągu wieków znajdował się w granicach różnych państw, by ostatecznie, wraz z końcem II wojny światowej, zostać polskim miastem. Jest to bardzo lubiana metropolia turystyczna, wizytowana także przez zagranicznych podróżnych. Co należy zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

Początek dwudziestego wieku był momentem wzniesienia kilku interesujących budynków modernistycznych w mieście. Wówczas powstał Most Grunwaldzki, Dom Handlowy Renoma czy gmach sądu na Podwalu. Miłośnicy secesyjnych budowli także będą mieli co zwiedzać w mieście, przykłady budowli tego nurtu możemy spotkać na ulicy Kiełbaśniczej czy Rzeźniczej. Wrocław to także interesujące kościoły, pochodzące ze Średniowiecza. Będą to przeważnie ceglane budynki zachowane w Gotyckiej stylistyce. Turyści preferujący długie, nastrojowe spacery, musza odwiedzić Ostrów Tumski, najstarszą pozostałą część miasta.

penis vergrößerung tabletten

Lecz Wrocław to nie jedynie zabytki architektoniczne, również osoby chcące się dobrze bawić potkają tam ciekawe atrakcje. W usytuowanym blisko centrum Pasażu Niepolda, można znaleźć liczne puby a także dyskoteki, rozmieszczone jeden na drugim. Również sam Rynek zajmuje wiele punktów gastronomicznych, jednak ceny tam mogą być trochę wyższe. Na każdym odcinku Starego Miasta turyści spotkają interesujące restauracje, proponujące różnorodne potrawy. Stary ratusz wrocławski jest natomiast siedzibą najstarszej restauracji w tej części kontynentu – Piwnicy Świdnickiej. 

Rodziny przybywające z potomstwem powinny udać się do miejskiego ZOO. Dzięki remontom sprzed paru lat, miejsce to jest obecnie niezwykle nowoczesne, można podziwiać tam bardzo dużo wszelkich gatunków zwierząt. Rozrywka na cały dzień gwarantowana, na obszarze ZOO można spożyć również posiłek. 

Wrocław jest zapewne jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w kraju. Co roku wizytowany jest przez tysiące turystów z kraju i reszty Europy. Nic w tym dziwnego, w końcu ma on do zaoferowania odwiedzającym pełno interesujących atrakcji.