Dlaczego warto urządzić przyjęcie dla kilkulatka?

Urodziny to istotne przeżycie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, aby był to moment wyjątkowy, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak zatem warto przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy malec jest fanem konkretnej bajki czy filmu można zdecydować się na ten ruch i poprosić zaproszonych, aby na zabawie pojawili się w odpowiednich strojach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestawać tylko na strojach, ale zdecydować się także na piosenki dostosowane do konkretnego motywu. Również gry muszą odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, dobrym rozwiązaniem może okazać się także zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, ale również wyglądają bardzo ładnie). Warto postawić również na słodsze przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciasteczka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – dobrze przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy podczas przyjęcia organizowane będą różne zabawy ruchowe dobrze przygotować także wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na imprezę.