Jak się umotywować do walki z kilogramami?

Ponadplanowe kilogramy sprawiają, że nasz humor nas osłabia. Ogarnia nas apatia , odrętwienie i obojętność do wielu aktywności życiowych.

Unikamy widywania się ze znajomymi. Ogarnia nas strach przed tym jak osądzą nas ludzie. Warto zatem coś z tym zrobić. Fundamentalnym czynem kierującym do osiągnięcia pomyślności w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Przesłanka zewnętrzna to między innymi upatrzona sukienka, nowe buty, wycieczka w ulubione miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze lepsze samopoczucie, komplement przyjaciół czy zachwyt w oczach innych ludzi . W jaki sposób zatem zmotywować się do walki z nadwagą?

1. Primo przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Intencje Twojej znajomej nie są Twoim celem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak wielką chęć zrzucenia kilogramów?

2. Pozwól sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia marzenia nigdy nie jest łatwa.

3. Wyobrażaj sobie swoje życie kiedy osiągniesz sukces. To pomoże Ci wytrwać w decyzji.

4. Doceniaj siebie i nagradzaj nawet za nieduże osiągnięcia. Tylko nie słodyczami. Niech to będzie bilet na koncert, wizyta u fryzjera, wodę toaletową .

5. Znajdź kolegę, z którym możesz ścigać się. Waszym motywacją będzie, kto pierwszy schudnie pięć kilogramów. Konkurowanie zawsze pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć sukces.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy poddasz się, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę po raz kolejny.