Które zwierzątko jest najlepsze dla rodziny?

Niemal każde z pociech w pewnym momencie swojego życia zaczyna myśleć o posiadaniu własnego zwierzątka. Rodzice chętnie decydują się, aby zrealizować tę prośbę, mając świadomość, że maluch w towarzystwie zwierzątka wychowuje się lepiej. Jeżeli rozważasz wprowadzenie do domu kolejnego domownika, dokładnie przemyśl, który pupil będzie najlepszy.

Najbardziej pożądanym zwierzakiem domowym jest z pewnością pies. Maluchy kochają psy, bo są bardzo skore do zabawy i można je tresować. Nie ma jednak wątpliwości, że wymagają też sporo uwagi ze strony dziecka. Najlepsze są dla rodzin, które lubią aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed podjęciem decyzji o zakupie psa należy także dokładnie rozważyć wybór odpowiedniej rasy. Do niezbyt przestronnego mieszkania lepiej jest wybrać drobnego pieska.

Dobrą alternatywą dla psa jest oczywiście kot. Również można go głaskać i zrobić z niego rodzinnego pupilka. Koty jednakże bywają mniej skore do nauki sztuczek. Może się zdarzyć, że zamiast zaprzyjaźnić się z nowym właścicielem będą chciały chadzać własnymi drogami.

Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją rodzinę o nowego członka, często wpadają na pomysł kupienia rybek. Niestety, te zwierzaki nie są za bardzo atrakcyjne dla kilkulatków. Stanowią raczej element wystroju mieszkania niż domowego pupila.

Jeśli nie posiadasz zbyt wiele miejsca w mieszkaniu pomyśl także o futrzakach trzymanych w klatkach. Niewielki chomik, energiczny królik czy sympatyczna świnka morska także mogą przysporzyć domownikom sporo uśmiechu. Są jednocześnie łatwiejsze do hodowania niż kot czy pies. Maluch chętnie się nimi zajmie.