Organizując ślub trzeba liczyć się z kosztami

Całościowe przygotowania ślubu i wesela to mnóstwo pracy. Należy ją zacząć nawet na kilkanaście miesięcy przed tym niezapomnianym dniem. Jeśli rozpoczniemy niecopóźniej, ryzyko, że nie damy rady zdążyć ze wszystkim, jest bardzo spore. Żeby jednak doskonale przygotować dosłownie wszystko, co jest związane z tym dniem, powinniśmy liczyć się z wydaniem sporej ilości pieniędzy. Co będzie kosztować bardzo dużo?

Wynajęcie sali bankietowej.

To oczywiście jeden z największych kosztów. Trzeba się z tym liczyć i decydować się na doskonałą salę, w której będziemy się bawić, lub zdecydować się na tańszą, nie zawsze najlepszą.

Menu weselne.

Koszty jedzenia weselnego z reguły są zależne od liczby zaproszonych gości. Im większa ilość zaproszonych gości, tym wyższy koszt. Przy ustalaniu menu, trzeba jednak dopytać, czy oczekiwana suma za wyżywienie jednego gościa obejmuje wszystkie dania. Nierzadko za wybrane dania z menu weselnego, ciasto, czy dobre alkohole, należy dopłacić osobno.

Fotograf na ślub.

Fotograf ślubny i fachowiec, to pozornie niezwykle małe koszty. Nic bardziej mylnego. Sam doskonały fotograf.

to koszty, które sięgają ponad tysiąc pięćset złotych, w wielu sytuacjach przekraczają dwa tysiące. Koszt profesjonalnego zmontowania filmu weselnego z reguły będzie odrobinę niższy, nierzadko również jest to suma rzędu tysiąca złotych.

Dekoracja sali na wesele i samochodu ślubnego.

To także pozornie małe koszty. Z przerażeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobiazgi musimy płacić naprawdę dużo. Rozważając dekorację sali na wesele i samochodu, upewnijmy się w firmach, które będą je wykonywać, jakie będą koszty dekoracji.

Uroczystość weselna to spore wydatki.

Uroczystość weselna to niemałe koszty które potrafią przerazić. Trzeba mieć tego świadomość. Oczywiście, w wielu sytuacjach można trochę oszczędzić, jeśli jednak pragniemy, by uroczystość ślubną i wesele zorganizować doskonale, bez wydania kilku tysięcy złotych nie ma takiej opcji.