Tanie podróżowanie poza sezonem wakacyjnym

Współcześnie żyjący Polacy mają szansę zobaczyć niemalże każdy zakątek świata, a co najważniejsze, nie dotyczy to wyłącznie najbogatszych mieszkańców. Od kiedy niedrogie linie samolotowe zagościły u nas, możemy niedrogo latać w obrębie Europy oraz dalej. Pewnie, że aby odszukać najlepsze promocje musimy wiedzieć jak szukać, a także decydować się na podróż w odpowiednim terminie.

W rozróżnieniu od kraju, który pragniemy odwiedzić, odmienny miesiąc będzie najciekawszy w sprawie pogody. Lecz wówczas, ceny za hotel czy samolot będą znacznie droższe, gdyż najwięcej podróżnych wówczas przybywa. Dobrym przykładem jest Izrael – w momencie naszej wiosny pogoda tam jest najlepsza, bez deszczu i męczących upałów. Jeżeli jednak pragniesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, okazyjne loty znajdziesz jesienią. Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej będzie zakłócane opadami, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w Polsce. Także Barcelona, jedno z najchętniej wizytowanych miast przez Polaków, może być tania. Lotniczy bilet w najpopularniejszym sezonie wakacyjnym kosztuje niekiedy 1000 złotych w dwie strony. Kwota ta jednak znacznie spada w sezonie jesiennym, kiedy to można się tam udać już za sto złotych. A Barcelona ma delikatniejszy klimat, także w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Dodatkowo bez upałów zwiedzanie będzie przyjemniejsze. Także osoby pragnące zwiedzić USA powinny wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, legendarnego miejska, należy udać się w styczniu, kiedy to lot bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż przejazd do Nowego Jorku w czerwcu lub we wrześniu. Wiele osób z Polski, które chcą odwiedzić Kalifornię chętnie rezerwują ten czas, bowiem jest to sezon spokojniejszy, z niewielką liczbą turystów.

neues jahr 2022 wünsche

Jeżeli podróżowanie to dla ciebie coś więcej, niż opalanie się na plaży, latanie poza gorącym sezonem powinno cię zainteresować. Gdyż znane miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najczęściej odwiedzane będą w miesiącach upalnych, co znacząco zawyża cenę lotów. Dlatego warto odwiedzić te miejsca w chłodniejszych okresach, wtedy na spokojnie wszystko zobaczymy.