Uzależenienia – jak działają na funkcjonowanie umysłu?

Czasy się zmieniają, społeczeństwo się zmienia, moralność się zmienia, wszystko się zmienia. Czasami jest to zmiana, za którą można zapłacić własnym życiem. Przechodzą ciarki, ale właśnie tak się zdarza. Słyszy się coraz więcej opowieści o tym, że ktoś zginął, ponieważ robił coś, w czym nie dostrzegał niczego negatywnego. Teraz można pomyśleć sobie o narkotykach. Najgorsze ze wszystkich uzależnień. Stwarza niesamowite spustoszenie w organizmie, umyśle. Osoba, która jest pod działaniem środków odurzających nie myśli racjonalnie. Z biegiem czasu zanika u niej jakakolwiek moralność, ponieważ nie potrafi dostrzec różnicy między dobrem a złem. Przygnębiające jest także to, że po takie używki sięgają coraz młodsze osoby. U sporej ilości pewnie zaczyna się w podobny sposób: „Wezmę sobie raz. Od jednego razu nic mi nie będzie”. Fakt, może wyjść z tego cało, o ile nie ma uczulenia na żaden ze składników narkotyku. To jednakże nie powinno namawiać do próbowania, bo właśnie w ten sposób zaczyna się najtrudniejsza droga uzależnienia.

Osoba, która regularnie bierze narkotyki widocznie zmienia swój wygląd na zewnątrz, a w takim razie jak ma się jej wnętrze? Należy je porównać do postrzępionej szmaty, którą ktoś wyrzucił na drogę. Przekaźnictwo nerwowe zostaje zaburzone. Odmienia się podejście do postrzegania świata, odczuwania, myślenia. Kumulujący się wpływ substancji odurzających niszczy działanie mózgu. Nieraz są to zmiany stałe. Przekaźnictwo nerwowe jest niezbędne, by prawidłowo reagować na bodźce. Dzięki neuroprzekaźnikom mózg przekazuje informacje z jednego neuronu do drugiego. Narkotyki zakłócają działanie danego neuroprzekaźnika. Przy działaniu substancji psychoaktywnych każdy pojedynczy neuron wytwarza w nienaturalny sposób jeden lub więcej neuroprzekaźników, a może to być np. dopamina, serotonina, acetylocholina, a także inne. Dzięki dopaminie nałogowiec czuje radość, przyjemność. Prawie każdy narkotyk zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika. Serotonina wpływa na samopoczucie, sen, popęd płciowy oraz apetyt. Acetylocholina wpływa na pamięć, nastrój, podniecenie, a na właśnie ten neuroprzekaźnik wpływa nikotyna. Jest jeszcze wiele neuroprzekaźników, o których można by rozpisywać się do woli.

tabletki na powiększenie penisa

Niesamowicie trudno jest pozbyć się tego nałogu. Terapia na detoksie jest ciężka. Leczona osoba ma wrażenie, że boli ją każdy skrawek jej ciała, a przez to kaleczy się, żeby skupić uwagę na tylko jednym miejscu. Nigdy nie jest do końca pewne, że osoba, która przebywała na odwyku już nie powróci do nałogu. Potrzeba chcieć samemu wyjść z dołka, który z każdą kolejną działką się pogłębia. Trzeba zacząć działać w odpowiednim momencie. Warto też powiedzieć, że wiele narkotyków ma w składzie trutkę na szczury. Mało przemawiające? W proszkach jest rozdrobnione szkło, które uszkadza żyłki w nosie.

Na ten temat można się rozpisywać bez końca. Warto dowiedzieć się o niekorzystnym działaniu tych wszystkich substancji, bo ta wiedza może uchronić społeczeństwo przed dopuszczeniem się ogromnego błędu, który będzie przypominał o sobie w każdej chwili istnienia.