Zadowolenie z życia zawodowego , postrzegane jest w kontekście wyników w miejscu pracy.

Młodsi ludzie, są zdania, że po ukończeniu edukacji robota będzie na nich czekać , niestety, tak nie jest. Owszem zatrudnienie jest , ale dla wykwalifikowanych w w danej specjalizacji lub dla młodych za niską płacę. Czasy , kiedy dochodzenie do umiejętności było pewność otrzymania dobrze wynagrodzenia, minęły , rynek nie jest już spragniony pracowników posiadających wiedzę teoretyczną, ale wyróżniających się osobowość ,   które przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, odwaga to walory zauważane przez prezesów firm, praca dla takich rozpoczynających karierę odpornych na stres osób czeka . Wymagania społeczeństwa, co do wysokości wynagrodzenia za wykonane zadania podnoszą się, obywatele pragną osiągać wyższe dochody, bo ich ambicje są większe, pragną więcej posiadać i zagwarantować swoim rodzinie godne warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest ważne , odczuwanie uznania przez przełożonych także, zgranie tych przesłanek z zadowalającą wynagrodzeniem postrzegane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Wyjazd z kraju za pracą jest ciągle postrzegana , jako jedno z rozwiązań, jednak czym człowiek starszy , tym bardziej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , które pozwala może zapewnić dla siebie i bliskich dach nad głową oraz wysoki standard życia,  jest dostępne tylko dla niektórych . 

bästa dejtingsidan

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , stwarzają możliwość uzyskania wysokie pieniędzy, ale obowiązki takie wiąże się z nienormowanym czasem pracy , życiem w stresie i koniecznością sprostania z nowymi wyzwaniami. Podchodzenie do obowiązków zawodowych, jako przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla zatrudnionego,  ale również dla pracodawcy , niesatysfakcjonująca praca to niezadowolony pracownik ,  który jest mniej wydajny , ciągle wyczerpany i zdenerwowany.